Siber Güvenlik Danışmanlığı

Firmanız siber saldırılara karşı ne kadar korunuyor?

Her geçen gün siber saldırılar artmakta. Bunların başlıcaları gelen sahte mailler. Sahte PTT Kargo, Turkish Cargo, Türkcell Faturası ve TTNET Faturası görünümünde gelen fidye virüsleri. Evet bunlar bir virüs ancak siber saldırılar ile dağılan bu virüsler tüm verilerinizi kriptolayarak erişelemez hale gelmesini sağlamaktadır. Bu durum kesinlikle mali ve kişisel bilgilerinize ulaşılamamasını sağlamakta ve dosyalarınızın kriptosunun çözülmesi için para talep etmektedir. Yaklaşık rakamlar 300USD ile 50.000 USD arasında değişmektedir.

Benzeri farklı bir siber saldırı ise, bir sunucunuz var uzaktan sunucunuza bağlanarak muhasebe, CRM yada ERP yazılımlarınızı şubeleriniz yada saha personelleriniz kullanıyor. Bu bağlantıyı koruyacak bir alt yapınız yok ise basit bir hacker ın verilerinizi ele geçirmesi an meselesi. Bu durum ülkemizde her gün en az 3-4 firma, kurum yada kuruluşun başına gelmektedir. Hackerlar suncunuzun uzak masa üstü hizmetine ataklar yapıyor ve suncunuza bağlanarak sunucunuzdaki tüm verileri kriptolamakta yada tekrar geri kurtaramayacağınız şekilde silmektedir. Dosyalarınızı tekar geri vermek için 1.000$-50.000$ aralığında fidye talep etmekteler. Hackerlar talep ettikleri fidyeyi ödememeniz durumunda ise verilerinizi internette paylaşmakla sizi tehtit ediyorlar. Bu durum başınıza gelse sizi ne kadar etkiler? Bu durum başınıza gelmeden değerlendirmenizde fayda var.

Böyle bir durum başınıza gelmediyse bir an önce önlem almanızda fayda var. Siber saldırılara karşı korunmak için firmamızdan Siber Güvenlik hizmeti aabilirsiniz.

 Unutmayın antivirüs programları bu duruma karşı sizi tekbaşına koruyamaz. 

 


Positive SSL